Czy umywalka nablatowa jest praktyczna?

Umywalka nablatowa czy ta wpuszczana w blat? To pytanie chyba najczęściej zadają sobie osoby, które właśnie planują wyposażenie przestrzeni łazienkowej. Fakt, że umywalki nablatowe są modne, doskonale wpisują się w obowiązujące trendy i najlepsze style aranżacji, ale czy są również praktyczne? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Umywalka nie tylko ładna, ale i funkcjonalna 

Na https://elazienki.pl/k/umywalki/stawiane-na-blat/ znajdziesz mnóstwo różnych modeli umywalek stawianych na blat i trzeba przyznać, że pod względem designu są one wręcz doskonałe. Nie należy jednak pomijać również ich funkcji praktycznych, a okazuje się, że również one znaczącą prześcigają walory umywalek tradycyjnie wpuszczanych w blat. 

Okazuje się, że umywalki nablatowe skutecznie zapobiegają rozchlapywaniu wody na blat, ponieważ ich rant jest wyżej. Takie umywalki są zazwyczaj głębokie, dzięki czemu korzystanie z nich jest w pełni wygodne. Warto wybierać te w kształcie misy okrągłej lub owalnej, chociaż te kwadratowe czy prostokątne wykazują dokładnie takie same zalety.

Umywalka nablatowa, a szafka pod blatem 

Co ciekawe, użytkownicy umywalek nablatowych doceniają jeszcze jedną, ważną zaletę. Ponieważ nie jest ona wpuszczana w dół, pod umywalką znajduje się wolna przestrzeń, którą idealnie można wykorzystać na niewielką szafkę na dowolne akcesoria. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w małych łazienkach, w których warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń.