Myszki domowe – jak stworzyć im komfortową przestrzeń w swoim domu?

Myszy to bardzo małe gryzonie, które można spotkać w większości domów. Szczególnie często spotykane są w mieszkaniach, gdzie mieszkają w kuchni lub na ulicy. Myszy nie boją się ludzi i potrafią nawet jeść z ręki.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów mają wielu wrogów: polują na nie koty, psy, węże i inne zwierzęta. Ale są też ludzie, którzy opiekują się tymi małymi stworzeniami jako zwierzętami domowymi. W tym artykule opowiemy o tym, jak żyć z myszami domowymi i stworzyć dla nich wygodną przestrzeń w domu.

Jak przygotować się na przyjęcie myszy domowych?

Przed nabyciem myszy domowych należy przygotować wszystko, co jest potrzebne do ich wygodnego życia: miski z jedzeniem i wodą; ściółkę; kuwetę; rękawiczki jednorazowe; krople znieczulające (jeśli nie ma możliwości, aby go nie złapać); spokojne pomieszczenie, w którym nie będzie rozpraszany przez inne zwierzęta lub hałas dzieci podczas jedzenia lub spania; zabawki (smakołyki), które ułatwią złapanie go, gdy zje coś niebezpiecznego; leki tłumiące agresję, gdy spotkają się dwa samce (często walczą między sobą); biologiczny proszek do prania (lubią czystość). W zależności od potrzeb, możesz zawsze pomyśleć nad akcesoriami dla myszek, które pozwolą im spędzić aktywnie czas, przebywając w swojej klatce.

Klatka

Myszy domowe uwielbiają się bawić i biegać. Dlatego należy zaopatrzyć je w klatkę, która umożliwi im swobodne poruszanie się. Zaleca się wybierać klatki o średniej wielkości (50x40x20 cm), ponieważ zapewniają one wystarczająco dużo miejsca zarówno do zabawy, jak i do spania. Jeśli chcesz kupić więcej niż jedną mysz, to lepiej zaopatrzyć się w większe klatki (60x40x20 cm).

No Related Post