Zakładając garnitur, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

1. Musisz upewnić się, że garnitur pasuje do Ciebie. Jeśli twój garnitur jest za duży lub za mały, nie będzie wyglądał dobrze. Jeśli jest za duży, będzie wyglądał jakbyś miał na sobie kostium. Jeśli jest zbyt mały, będziesz wyglądał, jakbyś był w bólu przez cały dzień.

2. Chcesz również upewnić się, że ramiona pasują prawidłowo na kurtce garniturowej. Nie chcesz, aby były zbyt ciasne, ponieważ to sprawi wrażenie, że masz na sobie coś, co nie jest dobrze dopasowane. Ale jeśli są zbyt luźne i obwisłe, to też nie będzie wyglądać dobrze! Kurtki do garnituru powinny być w pełni dopasowane pod każdym względem.

3. Szerokość klap marynarki powinna być dopasowana do wielkości ramy ciała. Nie zaleca się noszenia marynarek, których klapy są szersze niż ramiona lub węższe niż talia.

4. Długość spodni powinna być na tyle duża, aby w pozycji wyprostowanej zakrywały co najmniej połowę podeszwy butów. Nie zaleca się noszenia spodni, których długość nie może zakrywać co najmniej połowy podeszwy butów w pozycji stojącej, ponieważ spowoduje to, że będziesz wyglądał jak klaun w miejscach publicznych!

5. Powinieneś również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest marynarka i spodnie od garnituru. Jeśli są wykonane z wełny lub jedwabiu, będą miłe w dotyku dla Twojej skóry, a jednocześnie utrzymają Cię w cieple, jeśli na zewnątrz jest zimno (lub w chłodzie, jeśli na zewnątrz jest gorąco). A jeśli są wykonane z poliestru lub czegoś innego, to mogą nie być tak wygodne dla niektórych ludzi.

6. Na koniec upewnij się, że wszystko w twoim garniturze wygląda ładnie, kiedy go założysz – czy są jakieś plamy, rozdarcia lub inne uszkodzenia, które wymagają naprawy przed ponownym założeniem!