Jakie niezbędne wyposażenie powinno się znajdować w salonach fryzjerskich?

Większość salonów fryzjerskich posiada różnorodny sprzęt, z którego niektóre są używane codziennie, a inne tylko sporadycznie. Rodzaj salonu i usługi, które świadczy, będą określać potrzebne wyposażenie. Na przykład, salon, który specjalizuje się w cięciach i kolorach będzie potrzebował więcej sprzętu niż ten, który oferuje tylko trwałą i stylizację.

Oto kilka najczęstszych elementów wyposażenia znajdujących się w salonie fryzjerskim:

Suszarki

Przeciętna suszarka może nagrzać się do około 300 stopni Fahrenheita (150 Celsjusza), co jest wystarczająco gorące, aby spalić skórę i spowodować poważne obrażenia, jeśli dotkniesz jej, gdy jest włączona. Dotyczy to zarówno prostownic, jak i lokówek, które również bardzo się nagrzewają podczas używania – nie używaj ich więc, gdy używają ich inne osoby!

Produkty do farbowania włosów

Farba do włosów występuje w wielu różnych odcieniach, od naturalnej czerni po żywe czerwienie i zielenie, a nawet błękit i fiolet! W większości drogerii znajdziesz trwałe farby do włosów ciemnych, takich jak brązowe czy czarne, ale jeśli chcesz uzyskać jaśniejsze kolory lub jaśniejsze odcienie na swoich włosach, musisz odwiedzić salon fryzjerski. Dostępne są również farby tymczasowe, które zmywają się już po jednym użyciu.

Nożyczki

Nożyczki służą do podcinania włosów, grzywek i dekoltów. W niektórych salonach ze względów bezpieczeństwa stosuje się odłączane ostrza. Z tyłu nożyczek przymocowana jest żyletka, dzięki czemu nie ma ona bezpośredniego kontaktu ze skórą podczas obcinania włosów.

Fotele fryzjerskie

Klient siedzi na tym fotelu podczas wykonywania fryzury przez stylistę. Posiada regulację wysokości i inne ustawienia, dzięki czemu klient może czuć się komfortowo podczas strzyżenia przez stylistę. Krzesło ma kółka, które ułatwiają poruszanie się podczas wykonywania fryzury.

Myjki fryzjerskie

Jedną z rzeczy, której będziesz potrzebować jest myjka fryzjerska. Urządzenie to służy do mycia i kondycjonowania włosów przed strzyżeniem lub farbowaniem. Może być również wykorzystywane do wykonywania zabiegów takich jak maski do włosów czy zabiegi proteinowe. Właściciele salonów zainteresowani zakupem takiego wyposażenia, będą mogli się z powodzeniem udać na poniższą witrynę https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-fryzjerskie-myjki.html.

No Related Post