3 często powtarzane mity dotyczące kosmetyków z retinolem

Choć kosmetyki z retinolem cieszą się niemałą popularnością, to jednocześnie wiele osób obawia się włączenia ich do regularnej pielęgnacji. W dużej mierze jest to związane z licznymi mitami, które narosły wokół stosowania produktów z tym składnikiem. Sprawdź, jakie przekonania dotyczące retinolu nie są prawdziwe.

Retinol uczula i powoduje podrażnienia

Ten mit ma w sobie ziarnko prawdy. Retinol rzeczywiście może niekiedy uczulać, choć zdarza się to stosunkowo rzadko. Może też powodować podrażnienia, które jednak często wynikają z nieprawidłowego stosowania tych produktów. Kremy z retinolem by sesderma.pl powinien być bowiem wprowadzane do pielęgnacji stopniowo, co pozwoli skórze przyzwyczaić się do ich działania. Sporo ostrożności należy zachować zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej.

Retinol nie powinien być stosowany latem

I tak, i nie. Rzeczywiście istnieją zalecenia dotyczące stosowania retinolu wieczorem, czyli nie bezpośrednio przed ekspozycją na słońce. Często także rekomenduje się rozpoczęcie stosowania kosmetyków z tym składnikiem w okresie jesienno-zimowym. Nie ma to jednak związku z błędnym przekonaniem, że retinol działa fototoksycznie i fotouczulająco. Po prostu promieniowanie UV osłabia stabilność kosmetyków z tym składnikiem, choć nie dotyczy to produktów stworzonych w oparciu o nanotechnologię.

Retinol nie nadaje się do skóry trądzikowej

Dużo osób z trądzikiem unika retinolu ze względu na przekonania dotyczące jego podrażniającego i uczulającego charakteru. Co ciekawe, kosmetyki Sesderma przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta mogą pomóc m.in. w zmniejszeniu produkcji łoju i redukcji stanów zapalnych. To właśnie te dwa czynniki są w dużej mierze odpowiedzialne za pojawianie się krost i innych symptomów trądziku.