Klimatyzowane biuro – jak o nie dbać?

Czy wiesz, że pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki w miejscu wykonywanych przez nich zadań? Jednym z nich jest zapewnienie najlepszej temperatury i jakości powietrza w pomieszczeniu. To zresztą dlatego powszechne jest już montowanie klimatyzatorów i trzeba przyznać, że jest to doskonałe rozwiązanie. Należy jednak wiedzieć, że klimatyzacja będzie działać właściwie tylko wtedy, kiedy się o nią odpowiednio dba. 

 

Czyszczenie klimatyzacji 

 

Czyszczenie wszystkich komponentów klimatyzatora czy wymiana filtrów jest konieczna średnio co 3 miesiące, a pracodawca ma obowiązek dokonywania takich prac. Jeśli bagatelizuje takie czynności, może doprowadzić do zaistnienia złych warunków w miejscu pracy. Nieczyszczone klimatyzatory są najczęściej zagrzybione, a grzyby, bakterie i inne drobnoustroje są wdychane wraz z powietrzem przez pracowników. Konsekwencją są ich częste infekcje górnych dróg oddechowych. 

 

Jak korzystać z klimatyzacji?

 

Przede wszystkim klimatyzator musi być umieszczony we właściwym miejscu. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “montaż klimatyzacji Pruszków”, aby dowiedzieć się, jakie opcje są najlepsze dla Twojego biura. Zaleca się, aby korzystać z klimatyzatora tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę niezbędne, znacznie lepiej jest przewietrzyć biuro poprzez otwarcie okien i wpuszczenie do środka świeżego powietrza. 

Nigdy nie należy ustawiać zbyt niskiej temperatury. Ta optymalna w biurze to mniej więcej 20 stopni Celsjusza, przy czym zawsze warto uwzględniać indywidualne preferencje wszystkich zatrudnionych.

No Related Post