Igły do tatuażu – dostępne rodzaje

Popularność tatuaży rośnie z każdym rokiem. Przybywa także osób pragnących wyszkolić się w tatuowaniu, dla których jest to hobby, a być może nawet wykonywany w przyszłości zawód. Niezależnie od poziomu doświadczenia w tatuowaniu, warto korzystać wyłącznie z profesjonalnego oprzyrządowania, które zagwarantuje bezpieczny przebieg całej sesji. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jakie kategorie igieł do tatuowania znajdziesz w sklepach.

Najważniejsze kategorie igieł do tatuażu 

Długość to podstawowe i główne kryterium różnicujące dostępne igły. Wśród oferowanych znajdują się igły ST, LT oraz XLT. Pierwsze posiadają krótkie ostrze, w drugich ostrze jest długie, a trzecie to igły z najdłuższym ostrzem. 

Znajdziesz też igły o odmiennej budowie, według której wyodrębnia się kilka kategorii. Pierwsza to RS, czyli igły z budową w formie luźnego okręgu. Igły RL tworzą zwarty okręg. F to oznaczenie igieł zlutowanych na płasko, wysoce precyzyjnych. MG, nazywane też M1, to igły płaskie ustawione w rzędach, naprzemiennie. RM oznacza igły skonstruowane w dwóch rzędach płaskich, lekko wygiętych, pozwalających na równomierne rozchodzenie się tuszu. Igły takie oferuje sklep internetowy wyposażający profesjonalne studia tatuażu ElCartel: https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu/kartridze-do-tatuazu.html.

Oprócz nich wyróżnia się także igły rzadziej stosowane: typu RLS (będące połączeniem igieł RS i RL), igły TL (tworzące ciasny okręg), RF (z łukowatą krawędzią) oraz M2 (ciaśniejsze niż igły MG).