Zużyte oleje gastronomiczne

Jest duża szansa, że zużywasz dużo oleju kuchennego, jeśli jesteś właścicielem restauracji. Być może nie zdają sobie Państwo sprawy, że zużyty olej kuchenny może zostać poddany recyklingowi i wykorzystany do produkcji paliwa biodiesel. Biodiesel może być wykorzystany we wszystkich silnikach Diesla i jest odnawialnym, czysto spalającym się źródłem energii. Recykling zużytego oleju kuchennego jest nie tylko korzystny dla środowiska, ale może również pomóc zaoszczędzić pieniądze na kosztach paliwa. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto poddać zużyty olej kuchenny recyklingowi.

Recykling zużytego oleju kuchennego może mieć korzyści dla środowiska

Miliony galonów zużytego oleju kuchennego każdego roku trafia do kanalizacji, blokując kanalizację i powodując zanieczyszczenie środowiska. W rezultacie zużyty olej kuchenny może zagrozić dzikim zwierzętom i rybom, jeśli zostanie wyrzucony w ten sposób. Poprzez recykling zużytego oleju kuchennego można przyczynić się do zmniejszenia tego rodzaju zanieczyszczeń.

Używanie starego oleju kuchennego może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia wody i emisji gazów cieplarnianych. Paliwo biodiesel wytwarzane z przetworzonego oleju kuchennego emituje mniej gazów cieplarnianych niż tradycyjny olej napędowy. Według EPA paliwo biodiesel z przetworzonego oleju kuchennego zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o 86%

Recycling used cooking oils has economic benefits

Recykling zużytego oleju kuchennego może zaoszczędzić Twoje pieniądze i być korzystny dla środowiska. Biodiesel z przetworzonego oleju kuchennego zazwyczaj kosztuje mniej na jednostkę niż tradycyjny olej napędowy. Bo paliwo biodiesel spala się czyściej niż tradycyjny olej napędowy, może przedłużyć żywotność silnika i obniżyć koszty utrzymania. Ponieważ paliwo biodiesel spala się czyściej i jest tańsze niż tradycyjny olej napędowy, może przedłużyć żywotność silnika i obniżyć koszty konserwacji.

Właściciele restauracji mają wiele opcji, kiedy przychodzi czas na pozbycie się zużytego oleju kuchennego. Zamiast wylewać go do kanalizacji lub wyrzucać do śmieci, właściciele restauracji powinni poddać go recyklingowi. Recykling zużytego oleju kuchennego jest korzystny dla planety i oszczędza właścicielom restauracji pieniądze poprzez recykling zużytego oleju kuchennego. Może również pomóc właścicielom restauracji zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za paliwo. Następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, co zrobić ze swoim zużytym olejem kuchennym, pamiętaj, że recykling jest najlepszą opcją dla wszystkich zainteresowanych.

Sprawdź: https://zielonerestauracje.pl/