Wszystko o pompach zatapialnych

Pompa zatapialna to rodzaj pompy odśrodkowej, która ma hermetycznie uszczelniony silnik blisko sprzężony z korpusem pompy. Cały zespół jest zanurzony w cieczy, która ma być pompowana. Ten typ pompy jest używany, gdy pompowana ciecz nie zawiera żadnych ciał stałych lub cząstek zawieszonych i gdy wysokość ssania nie jest zbyt duża.

Jak działają pompy zatapialne?

Pompy zatapialne wypychają ciecze na powierzchnię, zamiast je ciągnąć, co czyni je idealnymi do stosowania w aplikacjach o niskim zasysaniu. Hermetycznie uszczelniony silnik oznacza, że pompy zatapialne mogą być używane w cieczach, które w przeciwnym razie uszkodziłyby lub zniszczyły zwykłe pompy.Dodatkowo, ponieważ pompy zatapialne nie wymagają zalewania, są mniej podatne na utratę siły ssania w czasie. To sprawia, że są one idealne do zastosowań wymagających ciągłego użytkowania.

Zastosowania pomp zatapialnych

Pompy zatapialne są używane w wielu różnych zastosowaniach, w tym:

  • Dostarczanie wody użytkowej
  • nawadnianie
  • Górnictwo
  • Budownictwo
  • Usługi wspomagające

Jeśli szukasz niezawodnej i mocnej pompy do wykorzystania w wielu różnych zastosowaniach, pompa zatapialna jest doskonałym wyborem. Pompy zatapialne są łatwe w użyciu i utrzymaniu, i są zbudowane tak, aby trwać. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszym wyborze pomp zatapialnych! pompa zatapialna Grundfos