Sukienka wieczorowa – jakie cechy powinna spełniać?

Suknie wieczorowe są wykonane w taki sposób, że mogą być noszone na formalnych okazjach, takich jak wesela i bale.

Jeśli szukasz sukni wieczorowej to należy rozważyć następujące cechy:

Upewnij się, że sukienka jest dobrze dopasowana

Jeśli jest zbyt luźna lub zbyt ciasna, nie będzie wyglądać ładnie, gdy będziesz się poruszać lub siadać. Jeśli musisz wybierać między dwoma rozmiarami, idź z mniejszym, ponieważ będzie to schlebiać twojej figurze bardziej niż workowata sukienka.

Upewnij się, że w tkaninie nie ma zmarszczek

Są one bardzo trudne do usunięcia, gdy już się pojawią. Możesz wyprasować sukienkę tuż przed jej założeniem lub użyć pary podczas prasowania, aby upewnić się, że wszystkie zmarszczki zostały usunięte.

Wybierz kolor, który uzupełnia swój odcień skóry i kolor włosów

Jeśli masz jasne włosy i bladą skórę zdecyduj się na ciemne kolory, takie jak granat lub szmaragdowa zieleń; jeśli masz ciemne włosy i ciemne oczy, wybierz jaśniejsze kolory, takie jak brzoskwinia lub żółty; jeśli chcesz nosić białą suknię wieczorową upewnij się, że tkanina jest łatwa w pielęgnacji jak satyna, dzięki czemu nie musisz się martwić o plamy z jedzenia lub napojów!

Dopasuj długość do typu wydarzenia

Długość sukni wieczorowej może się różnić od sukienek o długości do samych kostek (które są często noszone na weselach), czy do długości kolan (które są zwykle noszone na przyjęciach koktajlowych). 

Uwzględniając podane wyżej czynności, będziesz mógł wybrać sukienki wieczorowe, które będą dopasowane do typu Twojej sylwetki i dopasowane także do okazji, do jakich je założysz.