Piły stołowe

Branża budowlana jest bardzo dochodowym biznesem. Jest niestety również takim, w którym dochodzi do największej liczby wypadków. Dzieje się tak z wielu powodów, ale dwa są najważniejsze: brak odpowiedniej kadry oraz niebezpieczne urządzenia i maszyny. Aby w naszej firmie nie dochodziło do wypadków, powinniśmy zatem zadbać zarówno o wyszkolenie pracowników, jak i o to aby pracowali na bezpiecznym sprzęcie.

Urządzenia do cięcia

Urządzenia służące do cięcia różnych materiałów nalezą do najbardziej niebezpiecznych urządzeń. Dodatkowo warto zauważyć, że większość wypadków z ich udziałem są to wypadki ciężkie, które kończą się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Piły powinny być zatem tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Najbezpieczniejszą formą pił są piły stołowe.

Piły stołowe

Na budowie wszystkie prace wymagające cięcia powinny odbywać się w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Stosowanie pił ręcznych w wielu przypadkach może być zastąpione przez piły stołowe. Piła stołowa może mieć przede wszystkim dobrze przygotowane stanowisko. Co więcej, ponieważ jest sprzętem stacjonarnym, jest wyposażona w wiele zabezpieczeń — często automatycznych, które uniemożliwiają doznanie obrażeń. Ponieważ pracownicy nie muszą jej nosić, nie ściągają również osłon itp. aby ułatwić sobie pracę. https://woodfan.pl/