Kto do mnie dzwonił

Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, ponieważ obcy nam jest numer, który wyświetla się na urządzeniu. Zwykle pragniemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas sygnał nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na taką witrynę, a następnie wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich właścicieli, ale również przez normalnych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My również możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Róbmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.