Jonizatory wody

Jonizatory wody służą do jonizowania wody – polega to na przekształceniu cząsteczek wody H2O w jony – czyli na dodanie lub ujemnych lub dodatnich ładunków elektrycznych. Dzięki temu procesowi woda jest bardziej odżywiona i ma lepsze właściwości, jest bardziej alkaliczna lub kwasowa. Ma także większą zdolność do absorbcji i przenikania przez skórę. Ta właściwość jest szczególnie ważna dla osób ze skórą wrażliwą, alergiczną lub suchą.

Woda jonizowana jest także lepiej przyswajalna przez rośliny – stosuje się ją więc w ogrodnictwie. Jonizatory wody są bezpieczne w użytkowaniu i nie wymagają żadnej specjalistycznej obsługi. Można je kupić w sklepach ze sprzętem AGD lub internetowych. Cena jonizatora wody jest bardzo różna i zależy od jego rodzaju, marki i pojemności.

Jonizatory wody działają na standardowej prądnicy – podłącza się je więc do kontaktu. Warto jednak pamiętać, że jonizatory wody mają też swoje ograniczenia i nie są w stanie jonizować bardzo twardej wody. Przed zakupem jonizatora warto więc sprawdzić parametry wody.

Jonizatory wody to jednak nie jedyne urządzenia, które służą do jonizowania wody. Takie same efekty można uzyskać stosując filtry jonizujące do wody. Filtry jonizujące służą do oczyszczania i jonizowania wody pitnej lub użytkowej.