Dentysta jakie zabiegi przeprowadza?

Dentysta to lekarz zajmujący się zdrowiem zębów i dziąseł. Ich głównym zadaniem jest diagnozowanie, zapobieganie i leczenie schorzeń jamy ustnej, takich jak próchnica, choroby dziąseł, próchnica i infekcje jamy ustnej. Dentyści mogą także wykonywać zabiegi estetyczne, takie jak bielenie zębów i poprawa kształtu zębów.

Dentysta Olsztyn może przeprowadzić szereg badań, aby określić stan zdrowia zębów i dziąseł pacjenta. Mogą oni także przeprowadzać badania rentgenowskie, aby uzyskać lepszy wgląd w zakres problemu.

Dentysta Olsztyn może także przeprowadzić zabiegi chirurgiczne, najczęściej w celu poprawy kształtu zębów lub usunięcia bolesnych ognisk infekcji. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny dla pacjenta. W większości przypadków, po tym rodzaju leczeniu, nie trzeba już nic robić, aby utrzymać zdrowie jamy ustnej.

Jeśli masz problemy ze zdrowiem jamy ustnej, powinieneś skontaktować się z dentystą w celu ustalenia planu leczenia. Możesz umówić się na spotkanie przez internet lub telefonicznie. W przypadku nagłych problemów możesz także skorzystać z usług pogotowia stomatologicznego.

Zabiegi stomatologiczne mogą obejmować:

  • Oczyszczanie/skalowanie w celu usunięcia płytki nazębnej i kamienia nazębnego z zębów
  • Wypełnienia w celu zapobiegania próchnicy
  • Fluoryzacja w celu wzmocnienia szkliwa zębów i ochrony przed próchnicą
  • Wybielanie zębów w celu poprawy ich wyglądu
  • Leczenie kanałowe dla pacjentów z zakażonym lub stanem zapalnym nerwu zębowego (znanym również jako ropień), który dotarł do miazgi zęba
  • Zabiegi kosmetyczne, takie jak implanty dentystyczne, licówki, zabiegi wybielania, korony, mosty, techniki łączenia itp. w celu poprawy wyglądu zębów lub korekty wszelkich problemów stomatologicznych, które mogą mieć wpływ na ich wygląd.
  • Chirurgia stomatologiczna, taka jak usuwanie zębów, leczenie przetoki i wszelkiego rodzaju operacje na jamie ustnej.

Dentyści często ściśle współpracują ze specjalistami, takimi jak ortodonci (w celu skorygowania problemów z wyrównaniem), chirurdzy jamy ustnej (w celu ekstrakcji zębów), periodontolog (specjaliści leczenia chorób dziąseł) i protetycy (w celu uzupełnienia braków w uzębieniu) w celu zapewnienia pacjentom kompleksowej opieki. W niektórych przypadkach mogą być oni również w stanie skierować pacjenta do innego specjalisty, jeśli będzie to konieczne.