Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy żyją na naszym świecie. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu widnieje nieznana mieszanka liczb. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, bo w końcu nie zawsze dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki po prostu wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.